Výpůjčky knih, komiksů, časopisů, CD

Knihovna má v knižním fondu 7 850 knih ve volném výběru. Každý rok nakupuje cca 350 - 450 nových knih - beletrii i naučnou literaturu pro děti i dospělé.

Nové knihy  

Výběr  z nových knih roku 2022

"Viděl jsem, jak zabili dítě." S těmito slovy jednoho dne navštíví utrápený mladý muž soukromého detektiva Cormorana Strika a prosí ho o vyšetření zločinu, jehož byl údajně svědkem v dětství. Třebaže je mladík zjevně nevyrovnaný, jeho příběh zní věrohodně. Než ho ale detektiv stihne vyslechnout, muž v panice uteče. Strike a jeho společnice Robin se pustí do složitého vyšetřování, které je zavede do zákulisí britského parlamentu i do světa temných rodinných tajemství. 

Můj tata je, jak to říct... přírodní úkaz, lokální baron Prášil. Toto není ani tak kniha, jako dokořán otevřené okno do našeho obýváku. Vítejte! Doporučuji odskočit si, pak se posadit, slabší nátury se prosím přikurtují, a můžeme začít. 

Soukromého detektiva Cormorana Strika osloví s prosbou o pomoc žena, jejíž matka před čtyřiceti lety zmizela za podivných okolností. I přes malou šanci na objasnění odloženého případu se Strike a jeho parťačka Robin Ellacottová pouštějí do vyšetřování. Záhy pochopí, že před sebou mají ďábelsky složitou záhadu související s tarotovými kartami, pochybnými svědky a psychopatickým sériovým vrahem. Jasná záře úplňku osvětluje hranici lesa, ze kterého se vynoří vyděšený jelen. Není to ale obyčejné zvíře... jeho oči jsou lidské. Kriminalistu Martina Servaze přivolají na místo nehody, kde auto srazilo nahého muže s jelení hlavou. ...  

Bílá Voda. Takto poeticky se jmenuje pustá vesnice skrytá ve stínu pohraničních hor, kam kdysi přicházely zástupy poutníků vyprosit si pomoc u zázračné sošky Panny Marie. Právě sem o několik století později přijíždí Lena Lagnerová, aby se tu skryla před svou minulostí, která ji přivedla na pokraj sebevraždy.... 
Oba potřebovali ochranu. Ona přišla v šesti letech o rodiče, on měl otce-alkoholika. Ujali se jich prarodiče. Netušili však, že Mae a Gabriel k sobě budou cítit něco víc. Stačilo jen málo a hluboké přátelství se vyvinulo v první lásku..... 

Časopisy - předplatné


Test

Testy výrobků, rady pro výběr, upozornění na nebezpečné výrobky, řešení problémů spotřebitelů a ještě víc. Objektivně, nezávisle, bez reklam. 

Květy

Týdeník Květy přináší klíčové informace, podrobné analýzy, rozebírá aktuální témata, objevuje nové fenomény a trendy, analyzuje spotřebitelské problémy, přináší zajímavé události i profily a rozhovory s osobnostmi z domova i ze světa. 

Tina

Časopis Tina patří mezi nejčtenější časopisy pro ženy na českém trhu. Vznikl v roce 2004 a vydává ho vydavatelství Bauer Media, v.o.s., od kterého můžete znát například i magazín Štěstí a nesnáze či Retro.

Tina svým čtenářkám pomáhá nalézt odpovědi na jejich otázky a přináší užitečné rady. Jedná se o čtení plné odpočinku, ve kterém najdete reportáže o ženách, které překonaly nelehké překážky a dosáhly svých snů. S časopisem rovněž poznáte příběhy ze života, ty jsou navíc doplněny o rady psychologa.Flóra na zahradě

Časopis a předplatné časopisu Flóra na zahradě je měsíčníkem, který poskytuje svým čtenářům odborné informace o zahradě jako celku, o zahradní architektuře, stavebních úpravách domů a střech, budování dlážděných ploch a také venkovních bazénech. V předplatné časopisu se zde vše potřebné o pěstování a ochraně okrasných květin, pokojových i léčivých rostlin, bonsajích, dendrologii či ochraně rostlin. Součástí časopisu Flóra na zahradě jsou také recepty, tipy pro kutily, odborná poradna a užitečné rady pro vaši zahradu. 

Reportér

Programem měsíčníku a webu je poctivá a nezávislá žurnalistika, práce na textech, které jdou do hloubky a jejichž příprava trvá delší dobu. Zaměřovat se bude například na investigativní žurnalistiku, reportáže a příběhy z domova i ciziny, informace ze střední a východní Evropy, ale také na literaturu a umění. 

Čtenář

Časopis Čtenář je celostátní kontinuálně vycházející knihovnický časopis (zal. 1949). Přispívá k výměně zkušeností a inspiruje knihovny různých typů, velikostí a zaměření v rámci celé České republiky. Je platformou pro prezentaci pracovníků knihoven před odbornou veřejností, jeho součástí je soustavné vzdělávání knihovníků a informačních pracovníků ČR ve vazbě na základní koncepční materiály rozvoje této profesní oblasti. 

Hovězský zpravodaj

Zpravodaj obce Hovězí, informace pro občany. Všechny ročenky si můžete prohlédnout na našich obecních stránkách.

Milujte se!

Časopis pro novou evangelizaci.

Časopisy v knihovně - nedocházejí pravidelně - většinou dary


Albert

Tištěná verze magazínu Albert. Vše o kuchyni, sezónní recepty, inspirace, nákupy, tipy na vaření, soutěže atd.

100 + 1   (starší ročníky)

Legendární čtrnáctideník plný zajímavostí z celého světa. Technika, věda, příroda, historie, lidé, společnost a další zajímavosti. Nejstarším dosud vycházející časopis tohoto typu na domácím trhu. Legenda v novém! Časopis vycházející od roku 1964 je mladší a na svůj věk tedy rozhodně nevypadá. Vizuálně jsme ho omladili, aby byl ještě přehlednější a lépe se vám četl. Zachovali jsme však jeho složení i rubriky tak, jak je máte rádi a jak je milovaly i generace čtenářů od založení časopisu. 

History

Časopis History revue se neotřelým způsobem věnuje českým i světovým dějinám. Díky němu prožijete na vlastní kůži okamžiky, které změnily svět. Seznámíte se s nejmocnějšími vladaři, jejich urozenými manželkami i proradnými milenkami. Nahlédnete do zákulisí panovnických ložnic a míst, kde úřadovali proslulí intrikáni. Budete prchat před řinčením zbraní, duněním děl i nesnesitelnými křiklouny. Poznáte legendární válečníky nebo smolaře, jimž nevyšel geniální plán. A konečně budete tajit dech nad polozapomenutými událostmi i fakty, které chtěl někdo úmyslně zamlčet. Pro History revue jednoduše není tabu žádné téma ani období.

Příroda

Časopis Příroda je první lifestylový magazín, který je o přírodě v její ryzí podobě od A do Z: Poznávací expedice začíná v království zvířat, pokračuje přes tajemný svět rostlin, míjí divukrásné přírodní scenérie a končí pohledem na hvězdnou oblohu. Dozvíte nové informace o ohrožených i neznámých druzích zvířat a vzácné a křehké flóře, a to prostřednictvím unikátních fotografií a populárně psaných článků přírodovědců, fotografů a cestovatelů. Příroda vychází na velkém formátu, kvalitním papíře a v luxusní úpravě, aby vynikly kvalitní celostránkové fotografie. 

Epocha

Epocha patří mezi nejoblíbenější a nejčtenější české časopisy. Zaměřuje se na vysoce přitažlivá témata, každá stránka časopisu je přímo nabitá nejnovějšími informacemi ze světa nových objevů, technologií, společnosti, světového byznysu, celebrit, velkého zločinu i tajemné minulosti. Časopis je natolik pestrý, že si v něm každý najde téma, které ho zajímá. Obohaťte své znalosti o daných událostech novými fakty poutavou formou. Kolik psů přežilo potopení Titaniku? Jak poznáte psychopata? Je globální oteplování jen nafouknutá bublina? Co by se stalo, kdyby Hitler vyhrál válku? A můžeme v Česku narazit na jedovatého pavouka?

Receptář

Časopisy dětské - předplatné

Časopis ABC je legendární čtrnáctideník pro děti na druhém stupni základních škol. Ve svém segmentu jde o nejčtenější časopis, a to nejen díky dlouhé tradici, ale také vždy aktuálnímu a profesionálně zpracovanému obsahu. Má vysokou úroveň odbornosti textů, kvalitní fotografie i infografiku. Je nejlepší v segmentu, důvěryhodný a vždy v obraze. Ábíčko se zaměřuje především na vědu, techniku, historii, přírodu, nevyhýbá se ani společenským tématům a novinkám ze světa počítačových her a filmu. Děti se díky rozmanitému obsahu zábavnou formou zároveň také vzdělávají. V časopise nechybí ani rozmanité vystřihovánky, tzv. české papírové modelářství a logické luštění. Moderní časopis, který osloví dnešní děti i jejich rodiče. Doporučený věk 9-14 let.

Časopisy dětské - dary


Méďa Pusík

Méďa Pusík je zvídavý medvídek, který rád poznává svět a vymýšlí nová dobrodružství. Je to pravý kamarád, který nezkazí legraci a nikdy nenechá své přátele na holičkách. Jeho nejbližšími kamarády jsou pejsek Bello - ztřeštěný větroplach, který se do všeho žene a leccos přitom vyvede, všudybylka myška Mimi - veselá uličnice, která někdy vyvádí pěkné neplechy, zajíček Hops - který jako správný zajíc rychleji skáče a mluví, než přemýšlí, a kočička Mau - která se pěkně stará o domácnost a své kamarády. S pěticí zvířecích kamarádů se seznamte na stránkách časopisu Méďa Pusík. Časopis je rozmanitý, veselý a hravý, obsahem dětem nabízí různé příběhy a vyprávění, pracovní sešit, kreslení a malování, úkoly, malované písničky, nezapomíná ani na grafomotoriku a logopedii či poznávání přírody. Součástí časopisu bývají i vystřihovánky např. v podobě zvířátek ze statku, divadélka s maňásky, hasičské stanice, mateřské školy apod. vložené uprostřed časopisu pro snadné vyjmutí a umístěné na tvrdém papíře. 

Sluníčko

Sluníčko je tradiční český časopis určený zejména (ne)čtenářům od čtyř do sedmi let. Přináší kromě zábavného čtení i velké množství ilustrovaných obrázků, hádanek, doplňovaček, hlavolamů, omalovánek a také veselých a barevných vystřihovánek. Časopis vychází od roku 1967 a patří mezi tradiční a oblíbené dětské tituly. Díky pestrému obsahu dokáže časopis spojovat dítě zejména s rodiči, ale také prarodiči či sourozenci, s jejichž pomocí si může vystřihovat a lepit přiložené vystřihovánky, učit se číst a luštit zábavné hlavolamy. I když má časopis dlouhou tradici, je stále moderní, a to nejen svou grafikou, ale i obsahem - svým čtenářům nabízí hravost a radost.

Čiperka

Magazínek prodejen COOP.  Veselý obrázkový časopis pro rozvíjení kreativity dětí. Obsahuje kreslení, omalovánky, spojovačky, křížovky, hlavolamy a jiné úkoly a soutěže pro děti.

Ohníček

Časopis vydával Československý svaz mládeže v Mladé frontě. Od roku 1974 vycházel v nakladatelství Mladá fronta, od roku 1999 se k ní přidala agentura Toja. Časopis byl určený pro děti od 8 do 12 let. Měl formu humornou, zábavnou a přinášel rovněž některé zajímavosti. Časopis vycházel jako čtrnáctideník, v letech 1952-1968 byl měsíčníkem. Mezi pravidelné rubriky patřily na úvodní straně tzv. Třásničky, přinášející objevy a zajímavosti ze světa, a PiKi - Pionýrský kinematograf, komiks beze slov na prostřední dvojstraně. V časopisu vycházely různé příběhy a povídky na pokračování, jako například Alisina dobrodružství Kira Bulyčova, Mikulášovy patálie René Goscinnyho, Boříkovy lapálie Vojtěcha Steklače a další. Součástí vydání býval i komiks Barbánek.

Komiksy


Přehled dětských komiksů

Asterix a Obelix.

Čtyřlístek

Simpsonovi

Kůstek

Kačer Donald a spol.

Tom a Jerry

Rychlé šípy

Emily Strange

Alisik

Garfied

Šmoulové

Exodus

Další nabídka z dětských komiksů:  Noe, Dobrodružství bobří stopou, Bob a Tom, Ohníček a další.

Komiksy pro dospělé

Alvin Norge

Šifra mistra Hanky

La Perdida

Valašský komiks z Hornolidečsko

Valašský komiks - Velkokarlovicko

Meteor

Audio CD - mluvené slovo

Seznam všech audio CD - mluvené slovo, naleznete ve výměnném souboru 

Komorník Jeeves vstupuje na scénu

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše

Jak se dělá chalupa

Před duchy se neschováš

Bylo nás pět

Děti z Bullerbynu

Vytvořte si webové stránky zdarma!